Powitanie na blogu! #1

Poznajmy się bliżej

Witam Ciebie bardzo serdecznie na swoim blogu,
a przede wszystkim na całej stronie internetowej, która jest przygotowana w taki sposób, aby mogła dać Ci jak największą wartość. Już od dłuższego czasu moje myśli były skierowane w tym kierunku, aby mieć swoje „miejsce w Internecie”, a posiadanie własnej strony internetowej było poniekąd pewnego rodzajem marzeniem, a także celem do zrealizowania. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej 🙂 

Od czego się wszystko zaczęło?

Pewnie zastanawia Cię fakt, co takiego mam do zaprezentowania. Myślę, że na opis mojej dłuższej historii przyjdzie jeszcze odpowiedni moment, natomiast chciałbym  Ci przedstawić, jakie treści możesz u mnie odnaleźć.  Przede wszystkim od 2013 roku zajmuję się szeroko pojętą przedsiębiorczością. Właśnie wtedy zapaliła mi się lampka w głowie, że chciałbym znaleźć alternatywny sposób zarabiania pieniędzy, odbiegający od tego, co mamy wpajane od wczesnych lat – mianowicie: albo znajdziesz pracę na etacie od pierwszego do pierwszego albo zostanie Ci wyjazd za granicę. Z uwagi na to, że pochodzę z niewielkiej miejscowości, która liczy niespełna 400 mieszkańców, aż do 22 roku byłem wręcz przekonany, że wyżej wymienione rozwiązania są jedynymi, na które będzie mnie stać… w końcu praktycznie każdy z mojego środowiska podejmował takie decyzje, więc dlaczego ja miałbym postąpić inaczej? Pamiętam też wtedy, że moje myśli były jasne – nie chciałem wyjeżdżać za granicę, nie chciałem pracować w miejscu, którego nie czuję i przede wszystkim nie odpowiadała mi moja obecna sytuacja. Chciałem wiele rzeczy zmienić, poprawić, żyć „inaczej, lepiej”, ale niestety nie miałem kompletnie zielonego pojęcia jak miałbym to zrobić, ponieważ nie znałem żadnego innego narzędzia, które posłużyłoby mi do realizacji moich marzeń i celów. Aż do czasu odebrania pewnego telefonu..

Pierwszy krok ku przedsiębiorczości

Brzmi tajemniczo, ale nie ma tu nic nadzwyczajnego. Mieszkając w akademiku podczas studiów, otrzymałem telefon od swojego znajomego, który zachęcał mnie to przyjścia na niezobowiązujące spotkanie. Brzmi znajomo, prawda? 😉 Na początku byłem nastawiony bardzo sceptycznie, w końcu nie często się zdarzało, aby ktoś miał mi coś do zaproponowania, natomiast dałem się namówić. Na miejscu miałem przedstawioną prezentację związaną z  branżą marketingu sieciowego – totalna nowość, coś innego niż to, co widziałem na co dzień, ale…. odmówiłem. Nie byłem przekonany, nie wiedziałem, czy to jest klimat, który będzie mnie interesował, a przede wszystkim była to zdecydowanie inna forma zarabiania pieniędzy, niż te, które można poznać ucząc się w szkole lub od swoich rodziców..  Po dwóch tygodniach zwodzenia za nos swojego znajomego powiedziałem, że mogę sobie założyć dostęp do sklepu w tamtej firmie, ale nic z tym nie zrobiłem przez kolejne 5 miesięcy…. O tym, co wydarzyło się w późniejszych tygodniach, miesiącach, czy latach będzie okazja jeszcze wspomnieć, natomiast właśnie wtedy zacząłem uczyć się przedsiębiorczości i zdobywać cenną wiedzę. Zacząłem szukać inspiracji w książkach, filmach na you tube, czy między innymi na różnych blogach tematycznych, które pozwalały mi być coraz mądrzejszym i lepiej rozumiejącym biznesowy świat człowiekiem. 

Ta przygoda trwa do dziś

Ta przygoda trwa do dziś.  Szukam inspiracji w świecie biznesu, a zdobytą wiedzą dzielę się z kolejnymi osobami, aby jeszcze śmielej mogły rozwijać swoje działalności i poszerzać swoje kompetencje. Moim celem jest dostarczać taką wartość, abyś mógł  wynieść coś dla siebie na podstawie sprawdzonych i praktycznych wskazówek oraz doświadczeń osób, które odniosły biznesowy sukces w swojej branży. Zdobyta w ten sposób wiedza z szeroko pojętej przedsiębiorczości może być prawdziwą Metamorfozą Twojego Biznesu!

 

 

Metamorfoza Twojego Biznesu

Głęboko wierzę, że moje praktyczne doświadczenie, chęć poznawania nowych historii i ludzi sukcesu, zdobywanie wiedzy i uczenie się nowych umiejętności, spowoduje, że również Ty zaczerpniesz z tego wartość, którą przełożysz na swoje codzienne działanie.  Być może zainspirujesz się założeniem swojej pierwszej działalności? A może znajdziesz tu sposoby, aby już istniejący biznes wnieść na jeszcze wyższy poziom? Właśnie taką mam nadzieję! Przede wszystkim będę przedstawiał treści związane z marketingiem, obsługą klienta, sprzedażą, efektywnym zarządzaniem sobą w czasie, psychologią biznesu. Moim konikiem jest przede wszystkim branża marketingu społecznościowego, jak również branża e-commerce, czyli wszystko to, co związane jest z zakupami przez Internet.  Nie zabraknie również materiałów związanych z branżą beauty, rozwojem osobistym, budowaniem własnej marki osobistej, a oprócz tego będę się dzielił ciekawostkami związanymi z marketingiem internetowym, wizerunkiem w social mediach, czy też pracą nad sobą. Myślę, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie 🙂 

Obecnie swoje treści publikuję w następujących miejscach: 

  • w materiałach video na You Tube –> możesz subskrybować kanał 
  • w materiach audio –> stworzyłem swoje pierwsze podcasty, które odnajdziesz w najpopularniejszych platformach do tego przeznaczonych, czyli: SpotifyApple PodcastsSpreaker czy Google Podcasts. 
  • w materiałach na blogu –> tutaj czytasz mój premierowy wpis, ale będzie ich znacznie więcej! 
  • na moich social mediach –> facebook czy instagram

    Pozdrawiam, 
    Artur! 🙂 
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
2 lat temu

Bardzo dobry wpis. Powodzenia